Jak pracuję


Rodzaj stosowanej przeze mnie terapii

Psychoterapia psychodynamiczna

Psychoterapia psychodynamiczna koncentruje się wokół koncepcji, że życie człowieka oprócz świadomości ma również część nieświadomą, która rządzi się odrębnymi „prawami”. Te ukryte treści bardzo często są przyczyną uciążliwych objawów, takich jak lęk, niepokój, niskie poczucie własnej wartości. Podczas procesu psychoterapii możliwe jest analizowanie swoich wypartych pragnień, uczuć, myśli, które wpływają na codzienne zachowanie i relacje z innymi osobami. Gdy doświadczasz poczucia samotności, problemów w związku bądź w relacjach z ludźmi zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, możesz skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Podczas procesu psychoterapii, w asyście terapeuty stanowiącego rolę przewodnika, odkrywasz swoje zasoby umożliwiające dokonanie zmiany. W gabinecie psychoterapeuty nie usłyszysz zakazów, nakazów czy „dobrych rad”. Psychoterapia ma umożliwić lepsze poznawanie samego siebie i procesów psychicznych, które wpływają na codzienne przeżywanie ludzi i otaczającego nas świata.

Odpowiedni dobór psychoterapii, a także konkretnych technik terapeutycznych dostosowuję indywidualnie. Zależy on od problemów i osobowości osoby zgłaszającej się do psychoterapeuty. Stosując psychoterapię psychodynamiczną, uwzględnia się zastosowanie farmakoterapii. Jeśli zajdzie taka potrzeba – dana osoba zostanie skierowana do właściwego specjalisty.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookies w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności tej strony.